SVENSKA UTSTÄLLNINGSRESULTAT - 2019
SVENSKA UTSTÄLLNINGSRESULTAT - 2019
GRATTIS TILL ALLA VINNARE
Hundar som erhållit CK på utst. listas nedan. För alla resultat se SKK hundata
2019-12-14 ÄLVSJÖ NORD
9+11 Domare: ALLCOCK ANTHONY
BH-1 BIR C.I.B. EE<&LV CH NORD V-15 NORD V-19 & NORD VV-19 SE V-15
E&FI UCH Imachin Akihiko FI16017/11 VS
BH-2 CERT R-NORDC Piihl's Japanese HECTOR
BH-3 R-CERT SE JV-19 SE V-19 Spirean's Lay All Your Love On Me SE35578/2018 VS
BH-4 C.I.B. & NORD UCH FI UCH NORD V-18 NORD&NO&DK V-16
NORDIC CH SE V-16-17 Nemorose's What's Up SE50107/2014 VS
BT-1 CERT NORDC BIM Godkänt championat: SE UCH
FI UCH LT&LV CH NORD V-19 SE UCH Imachin Bijutsuka FI53182/16 VS
BT-2 R-NORDC NORD V-15 SE JV-13 SE UCH SE V-13 SE V-14
SE V-15 Be-Dohra's Al Asimah SE19713/2013 VS
BT-3 R.CERT SE JV-19 Hin Satori Zolveig Mamas Army SE49918/2018 VR
BT-4 NORD JV-19 Omikudzi Rafaella SE39577/2019 VS
2019-11-02 VÄXJÖ INT
3+2 Domare: UREK TATJANA
BH-1 BIR prel CACIB C.I.B. & NORD UCH FI UCH NORD V-18 NORD&NO&DK V-16 NORDIC CH
SE V-16-17 Nemorose's What's Up SE50107/2014 VS
BH-2 R-CACIB DK UCH NO UCH SE UCH Good Time's Breakdancer SE16421/2017 VS
BT-1 CACIB BIM SE UCH Bozelli's Bonnie Tyler SE12192/2013 VS
2019-10-12 SUNDSVALL
0+1 Domare: EKWALL CARINA
BT-1 CERT BIR SE UCH Faw'Waz Hoshi-Ko SE19316/2017 VS
2019-09-21 TÅGARP SDHK NAT
1+0 Domare: BUJISIC VASILJEVIC D
BH-1 BIR C.I.B. & NORD UCH FI UCH NORD V-18 NORD&NO&DK V-16 NORDIC CH
SE V-16-17 Nemorose's What's Up SE50107/2014 VS
2019.09-15 GIMO NAT
1+2 Domare: MOLIN LISA
BH-1 BIR C.I.B. FI UCH NO UCH SE JV-13 SE UCH SE V-14 Jappegårdens Suku-Nai Puh SE61232/2012 VS
BT-1 CERT BIM Chingelings Pride And Yoy SE42457/2018 VS
2018-09-08 SANDVIKEN NORD
1+3 Domare: FOSS ARNE
BH-1 NORDC BIM FI UCH SE UCH Okotan X-Men FI56142/15
BT-1 NORDC BIR C.I.B. & DK UCH EE<&LV CH FI UCH RU CH SE UCH Lady-Nellyn Chiyoko FI53605/14 VS
2019-09-07 LÖTTORP NAT
1+2 Domare: BLIDH VON SCHEDVIN B
BH-1 CERT BIR FI UCH Okotan X-Men FI56142/15
BT-1 CERT BIM C.I.B. & DK UCH EE<&LV CH FI UCH RU CH Lady-Nellyn Chiyoko FI53605/14 VS
2019-09-01 VISBY INT
2+1 Domare: ALMGREN HANS
BT-1 CERT CACIB BIR Nanako Golden Army SE51181/2015 VS
2019-08-31 VISBY NAT
1+2 Domare: COX GERARD
BH-1 BIR DK UCH EE CH FI UCH LT CH SE UCH Chiniina's Winner Shakespear Inlove S55873/2009 SV
2019- 08- 25 LJUNGKILE
3+2 Domare: WALSH STEPHANIE
BH- 1 BIR NO UCH SE UCH Good Time's Breakdancer SE16421/2017 VS
BH 2 C.I.B. & NORD UCH FI UCH NORD V-18 NORD&NO&DK V-16 NORDIC CH SE V-16-17 Nemorose's What's Up
BT-1 CERT BIM Sleepyhollow Kukoo SE57633/2018 VS
2019-08-18 LULEÅ
1+1 DOMARE: DAVIDOVIC NENAD
BT-1 CERT BIR Spirean's Sweet As Sugar SE22342/2017 VS
2019-08-18 NORRKÖPING NORD
1+1 DOMARE: DENNIS TONI
BH-1 CERT NORDC BIR SE JV-16 Faw'Waz Eiji Lotus Guang-Xi SE14524/2016 VS
2019-08-17 ÖVERKALIX NAT
1+1 DOMARE: JOHANSSON MARTIN
BH-1 CERT BIR SE JV-19 SE V-19 Spirean's Lay All Your Love On Me SE35578/2018 VS
2019-08-17 ESKILSTUNA NAT
1+1 DOMARE: ÖSTLUND-HOLMSTEN M
BH-1 CERT BIR SE JV-16 Faw'Waz Eiji Lotus Guang-Xi SE14524/2016 VS
2019-08-03 SVENSTAVIK NORD
1+2 DOMARE: JOHANSSON MARTIN
BT-1 NORDC BIR 4 BIG FI UCH RLD F RLD N SE JV-16 SE UCH
SE V-16 Jappegårdens Yumi-Yulia SE54060/2015 VS
2019-07-27 RANSÄTER NORD
1+1 Domare: HJORTH LEIF RAGNAR
BH-1 CERT NORDC BIR Omikudzi Dionysus SE16091/2018 VS
BT-1 CERT NORDC BIM SE JV-18 Vouges Roiyaru Youshiki SE11277/2018 VS
2019- 07-21 VÄSTERÅS NORD
2+2 DOMARE: OHLSSON JOAKIM
BH-1 CERT NORDC BIR Joneshill's Na-Go-Ya SE40761/2018 VS
BT-1 CERT NORDC BIM Vouges Roiyaru Kata SE11281/2018 VS
2019- 07-20 VÄSTERÅS SDHK NAT
1+1 DOMARE: AGNARSDÓTTIR SÓLEY
BH-1 CERT BIR Piihl's Japanese Hektor SE46431/2018 VS
2019-07-14 PITEÅ
2+1 Domare: LUNDAVA ASTRID
BH-1 CERT BIR SE JV-19 SE V-19 Spirean's Lay All Your Love On Me SE35578/2018 VS
BH-2 CACIB FI UCH SE JV-17 SE UCH Spirean's Starry Night SE46975/2016 VS
BT-1 CACIB BIM NORD UCH Spirean's Priceless Princess SE18325/2016 VS
2019- 07-12 TVÅÅKER NAT
1+0 DOMARE: HILVERDA HANS
BT-1 CERT BIR Sleepyhollow Kukoo SE57633/2018 VS
2019- 07-12 TVÅÅKER NORDIC
1+0 DOMARE: BJERKAAS BENTE
BH-1 NORDC BIR 4 BIG C.I.B. & NORD UCH FI UCH NORD V-18 NORD&NO&DK V-16
NORDIC CH SE V-16-17 Nemorose's What's Up SE50107/2014 VS
2019 07-06 ALFTA NAT
1+2 Domare: MOLIN LISA
BH-1 CERT BIR Faw'Waz Hide-Yoshi SE19315/2017 VS
BT-1 CERT BIM Faw'Waz Hoshi-Ko SE19316/2017 VS
2018-06-30 BORÅS NAT SKK
4+5 DOMARE: REED MARGARET A
BH-1 BIM NO UCH SE UCH Good Time's Breakdancer SE16421/2017 VS
BH-2 CERT Piihl's Japanese Hektor SE46431/2018 VS
BH-3 R-CERT SE JV-16 Faw'Waz Eiji Lotus Guang-Xi SE14524/2016 VS
BT-1 BIR FI UCH RLD F RLD N SE JV-16 SE UCH SE V-16 Jappegårdens Yumi-Yulia SE54060/2015 VS
BT-2 CERT Sleepyhollow Kukoo SE57633/2018 VS
2018-06-29 GÄLLIVARE SKK NORDIC
1+2 DOMARE: PYLVÄNÄINEN-SUORSA M
BH-1 CERT NORDC BIM SE JV-19 SE V-19 Spirean's Lay All Your Love On Me SE35578/2018 VS
BT-1 NORDC BIR NORD UCH Spirean's Priceless Princess SE18325/2016 VS
2018-06-29 BORÅS NAT SDHK
6+9 DOMARE: VAN BAAREN-GROB PETER
BH-1 BIM C.I.B. & NORD UCH FI UCH NORD V-18 NORD&NO&DK V-16
NORDIC CH SE V-16-17 Nemorose's What's Up SE50107/2014 VS
BH-2 C.I.B. DK UCH NO UCH NO V-14 NORD V-14 SE UCH Tamagotchi SE37676/2012 VS
BH-3 CERT Piihl's Japanese Hektor SE46431/2018 VS
BH-4 NO UCH SE UCH Good Time's Breakdancer SE16421/2017 VS
BT-1 BIR FI UCH RLD F RLD N SE JV-16 SE UCH SE V-16
Jappegårdens Yumi-Yulia SE54060/2015 VS
BT-2 CERT Sleepyhollow Kukoo SE57633/2018 VS
BT-3 R-CERT Amber Drop Of Canis Borealis SE45069/2015 VR
BT-4 1 VETKK BSE UCH Days Of Glory Asian Rose Aurora S68039/2008 VR
2018-06-28 BORÅS NAT JCS
6+10 Domare: MILUTINOVICH GEORGE
BH-1 BIR C.I.B. & NORD UCH FI UCH NORD V-18 NORD&NO&DK V-16
NORDIC CH SE V-16-17 Nemorose's What's Up SE50107/2014 VS
BH-2 NO UCH SE UCH Good Time's Breakdancer SE16421/2017 VS
BH-3 CERT Piihl's Japanese Hektor SE46431/2018 VS
BT-1 CERT BIM Sleepyhollow Kukoo SE57633/2018 VS
BT-2 FI UCH RLD F RLD N SE JV-16 SE UCH SE V-16
Jappegårdens Yumi-Yulia SE54060/2015 VS
BT-3 BÄSTA VETERAN SE UCH Days Of Glory Asian Rose Aurora S68039/2008 VR
BT-4 R-CERT Chingelings Pride And Yoy SE42457/2018 VS
2018-06-15 VÄNNÄS SKK NAT
0+2 Domare FRÖDING ÅSA
BT-1 BIR SE UCH FI UCH RLD N RLD F
SE V-16 SE JV-16 Jappegårdens Yumi-Yulia
2019-06-09 MÄRSTA NAT
1+2 Domare; CARLID SAMUEL
BT-1 CERT BIR Days Of Glory Breeze SE23349/2011 VS
BT-2 R-CERT SE JV-19 Hin Satori Zolveig Mamas Army SE49918/2018 VR
2019-06-08 VÄNERSBORG MORD
3+0 Domare: BLIDH VON SCHEDVIN B
BH-1 NORDC BIR 4 BIG NO UCH SE UCH Good Time's Breakdancer SE16421/2017 VS
2019-06-02 NORRKÖPING SKK NAT
1+1 Domare; MATEJCIC JASNA
BH-1 CERT BIR Joneshill's Na-Go-Ya SE40761/2018 VS
BT-1 CERT BIM SE JV-19 Hin Satori Zolveig Mamas Army SE49918/2018 VR
2019-05-26 GIMO NORD DOG SHOW
2+2 Domare TÖRNBLOM JAN
BH-1 CERT NORDC BIR SE UCH
SE UCH Linbackens Mikoro SE53324/2016 VS
2019-05-26 PITEÅ NAT
1+1 Domare: VIIRTELÄ TARMO
BH-1 CERT BIM SE JV-19 SE V-19 Spirean's Lay All Your Love On Me SE35578/2018 VS
BT-1 BIR SE V-19 Spirean's Famous Fairy SE18324/2016 VS
2019.-05- 25 LULEÅ SDHK NAT
1+1 Domare: CRONANDER ÅKE
BH-1 CERT BIR SE JV-19 SE V-19 Spirean's Lay All Your Love On Me SE35578/2018 VS
BT-1 CERT BIM SE V-19 Spirean's Famous Fairy SE18324/2016 VS
2019--04-12 LIDKÖPING SDHK
2+1 Domare: NEWMAN JAMES
BH-1 CERT BIR Piihl's Japanese Hektor SE46431/2018 VS
BH-2 SE UCH Good Time's Breakdancer SE16421/2017 VS
BT-1 CERT BIM SE JV-19 Hin Satori Zolveig Mamas Army SE49918/2018 VR
2019-04-11 LIDKÖPING NORDIC DOG SHOW
2+2 Domare: BOGREN BENGT-ÅKE
BH-1 CERT NORDC BIR Piihl's Japanese Hektor SE46431/2018 VS
BT-1 CERT NORDC BIM Sleepyhollow Kukoo SE57633/2018 VS
2019-04-28 VÄSTERÅS NAT
Antal 3+3 Domare: HOLMLI MARIANNE
BT-1 CERT BIR Aikemuno U-Olivia SE24907/2017 VS
2019-04-21 SUNDSVALL INT
Antal.5+9 Domare: HAGSTEDT MAGNUS
BH-1 CERT BIR Spirean's Lay All Your Love On Me SE35578/2018 VS
BT-1 CERT CACIB BIM Spirean's Famous Fairy SE18324/2016 VS
BT-2 R-CACIB NO UCH SE UCH Spirean's Priceless Princess SE18325/2016 VS
BT-3 R-CERT Faw'Waz Hoshi-Ko SE19316/2017 VS
BT-4 Hin Satori Zolveig Mamas Army SE49918/2018 VR
2019-0 20 TIMRÅ NAT
5+6 Domare: LÖNNHAMMAR MARIA
BH-1 CERT BIR Piihl's Japanese Hektor SE46431/2018 VS
BH-2 O JV-17 NO UCH NO V-17 NORDIC CH
E&DK&FI UCH Redrowan Logde Arctic Masculino SE53749/2016 VS
BH-3 R-CERT SE JV-19 SE V-19 Spirean's Lay All Your Love On Me SE35578/2018 VS
BH-4 Faw'Waz Hide-Yoshi SE19315/2017 VS
BT-1 CERT BIM SE V-19 Spirean's Famous Fairy SE18324/2016 VS
BT-2 NO UCH SE UCH Spirean's Priceless Princess SE18325/2016 VS
BT-3 R-CERT DK JV-18 NORD JV-18 Good Time's Cosmopolitan Dancer SE51753/2017 VS
2019-03-31 MALMö INT
Antal.5+3 Domare: PETERBURS BERTOLD
BH-1 CERT CACIB BIR SE UCH
SE UCH Good Time's Breakdancer SE16421/2017 VS
BH-2 R- CERT Japanell's Edward Mouseman DK09635/2018
BH-3 R- CACIB DK V-18 NO JV-17 NO UCH NO V-17 SE V-18
SE&DK&FI UCH Redrowan Logde Arctic Masculino SE53749/2016 VS
BT-1 CERT BIM Sleepyhollow Kukoo SE57633/2018 VS
BT-2 CACIB DK UCH SE UCH Yama Annushka DK07609/2015 SV
2019-01-04 GÖTEBORG INT
Antal. 3+3 Domare: Domare: LÖVENKJAER SVEND
BH-1 CACIB BIR C.I.B. & NORD UCH FI UCH NORD V-18 NORD&NO&DK V-16 NORDIC CH
SE V-16-17 Nemorose's What's Up SE50107/2014 VS
BH-2 CERT R-CACIB Good Time's Breakdancer SE16421/2017 VS
2019-01-03 GÖTEBORG NORDIC DOG SHOW
Antal. 2+5 Domare: BORKOWSKI TOMASZ
BH-1 NORDC BIM C.I.B. & NORD UCH FI UCH NORD V-18 NORD&NO&DK V-16 NORDIC CH
BH-2 R-NORDC DK UCH FI UCH NO UCH SE UCH Nao No Akwamaryn SE49238/2016 VS
BT-1 CERT NORDC BIR NORD V-18 SE UCH Good Time's Burlesque Dancer SE13882/2017 VS
BT-2 R-CERT R-NORDC Sleepyhollow Kukoo SE57633/2018 VS
Japanese chin societeten © Privacy Policy